Saderināto liecības 2011. gada februāris - aprīlis

st2„Šie vakari ienesa daudz dažādu pozitīvu emociju, palīdzēja rast atbildes uz jautājumiem, kas skar tieši savstarpējās attiecības laulības dzīvē, ka ir svarīgi izrunāt un vienoties par visām lietām, lai pēc iespējas mazāk būtu pārpratumi uz aplamu pieņēmumu pamata. Vissvarīgākā tēma man likās par jaunlaulāto un viņu vecāku attiecībām. Par sevi uzzināju to, ka jābūt iecietīgākai un mierīgākai. Kopumā par mums pašiem - ka ir vairāk kopīgu īpašību, interešu, nekā biju domājusi pirms tam."

„(Šie vakari) ienesuši daudz pozitīvu emociju, jaunas pazīšanās, kuras, cerams, pāraugs draudzībā. Noteikti esam labāk iepazinušies & satuvinājušies. Tie ir mudinājuši vairāk sarunāties savā starpā, būt vēl atklātākiem, uzticīgākiem & uzticamākiem. No sarunām & dzirdētajām liecībām arī radusies drošības sajūta, ka nav pamata panikai & izmisumam tiem, kuri paļaujas visā uz Dievu. Svarīgi, ka varējām uzzināt daudz jauna par ģimenes plānošanu, ekoloģiju, visu, kas saistīts ar tuvību laulāto attiecībās. Daudz ko svarīgu varējām izrunāt par naudas lietām & mūsu vērtībām, cerībām nākotnē. Par sevi es uzzināju, ka (to gan jau zināju agrāk) man ir patiešām prioritāri būtiska drošības sajūta dzīvē, attiecībās; ka spēju sarunāties arī par smagām tēmām, ka būtiski pacenšoties spēju sarunāties arī bez uzvilkšanās, ka spēju saņemties un būt savaldīga. Likās ļoti svarīgi, ka varējām izrunāt & atklāt viens otram par visu, kas saistīts ar personīgajām attiecībām ar Dievu, cik būtiski tas mums katram ir."

„Šie kopīgie vakari man/mums ir ļoti daudz ko devuši!!! Mēs esam uzzinājuši viens par otru ko iepriekš līdz galam nezināmu. Tas ļāva man uzzināt par Dieva mīlestību un uzsākt manu ceļu pie Viņa. Uzzināju daudz informācijas, kas man ļāva izprast un lietas saskatīt citā gaismā. Tas ir stiprinājis manu garīgo pārliecību un vēlmi turpmāko manu/manas mīļotās dzīvi saistīt cieši ar kristietību. Kursi palīdzēja palūkoties uz jautājumiem citādāk. Strīdus risināt diskusiju ceļā, varu teikt, ka tas ir ļoti iedarbīgi. Esmu saskatījis savā otrā pusītē vēl daudz pozitīvu lietu. Tie palīdzēja rast atbildes uz jautājumiem par vērtībām, kurām mūsu dzīvē jābūt primārām. Svarīgākās tēmas - patiesībā katrā no tām mums bija kas tāds, ko ieguvām, vai nu īpašības, uzzināt pozitīvas, negatīvas lietas, kā turpināt mūsu virzību pa dzīvi. Par sevi uzzināju ļoti daudz, kaut ko īpaši izcelt gan nevaru."

„Šie vakari palīdzēja uzdot sev un viens otram daudz jaunus jautājumus, ko ikdienā mēs neapspriestu. Lika padziļināti viens otru vairāk izprast, saprast savas prioritātes, lietas, kas ir kopīgas un atšķirīgas, par ko būtu vēl jāpadomā, un kas vēl būtu jāapspriež pirms uzsākam laulības dzīvi. Bija arī nodarbība, pēc kuras negribējās runāt ar otru pusīti. Bet, tā kā tikšanās laikā vairākkārt tika uzsvērts dialogs, tad to arī veiksmīgi nodibinājām un visas nesaskaņas atrisinājām."

„Šie vakari ienesuši mūsu dzīvē jaunas atklāsmes, lielāku mīlestību vienam pret otru. No sirds varēja just patiesumu rakstītajās vēstulēs viens otram, jo tas radīja mīļas un patiesas emocijas. Vakari palīdzēja atklāt dziļāk, ko mēs jūtam viens pret otru, to daudzināt un izteikt vārdos. Visemocionālākā man bija mīlestības vēstule, kas man patiesi iedvesa ļoti patīkamas, dziļas emocijas un pat prieka asaras. Uzzinājām par sevi, ka mums ir līdzīgi viedokļi, ka skatāmies vienādā virzienā!"

„Šie vakari bija interesanti. Tas bija laiks, kad varēja atslēgties no ikdienas problēmām un padomāt par mums. Bija labi, ka varējām parunāt par lietām, kurām iepriekš nebijām runājuši. Man patika tēma par ģimenes nākotnes plāniem, attīstību. Bija interesanti klausīties citu pieredzē. Par sevi neko daudz jaunu neuzzināju. Varbūt tikai kaut kādas nianses."

„Sākumā likās, ka tas būs visai nogurdinoši, bet beigās izrādījās, ka tas ir visai interesanti un palīdzēja mums piebremzēt ikdienas tempu, lai pārrunātu patiesībā jau pašu būtiskāko. Nenožēloju, ka tam izgājām cauri, jo mūsu gatavība laulāties jau nav tad, kad kleita ir nopirkta un muzikanti sarunāti, bet gan tad, kad par to esam guvuši vēlreizēju iekšēju apstiprinājumu. Svarīga bija tikšanās ar priesteri Andri, kurš mainīja Tavus priekšstatus par to, kas ir Baznīca. Man ir gandarījuma sajūta, tā man šķiet! Tagad tikai jāmēģina visu iegūto saglabāt un kopt tālāk. Lai skaisti un smaržīgi ziedi."

"Paldies rīkotājiem un vadītājiem pārējiem pāriem, un Dievam, kas piedalījās šajās tikšanās reizēs un dalījās ar savām zināšanām, pieredzi, izjūtām un mīlestību. Man šis kopā pavadītais laiks bija svētīts un jaunu atklāsmju laiks. Gūtās zināšanas un pieredze palīdzēja rast atbildes uz neizrunātiem un neatrisinātiem jautājumiem, un esmu pārliecināts, ka arī turpmākajā dzīves gājumā daudz jautājumi tiks risināti mīlestības, sapratnes un saskaņas gaisotnē. Dialogs - tas ir visa pamatā savstarpējo attiecību labvēlīgai veidošanai. Par sevi uzzināju daudz pozitīvu domu gājienu un atklāju, ka mana ticība Dievam ir stiprāka, nekā es to pats līdz šim domāju."

"Lika padomāt un izrunāt vēl neizrunātas lietas, nonākt pie kopsaucēja. Šie vakari sniedza pozitīvas sajūtas, ļāva tikt skaidrībā ne tikai par otru cilvēku, bet arī saprast savas sajūtas, tās noformulēt, kā arī apzināties iespējamās problēmas vēlāk. Visnoderīgākā bija lekcija par dabīgo auglības metodi. Vispatīkamākā - mīlestības vēstules rakstīšana/saņemšana."

"Šie kursi ir palīdzējuši pateikt otram tās mazās lietiņas, kas ikdienā ir palikušas nepateiktas, bez kurām varēja iztikt. Tās ir gan pozitīvas, gan sīkas negatīvas lietas."

"Vakari lika padomāt par svarīgiem dzīves jautājumiem un palīdzēja labāk iepazīt sevi un otru. Ne vienmēr bija arī patīkami ielūkoties sevī, jo tika aizskartas arī sāpīgas tēmas. Ipaši uzrunāja pēdējā (9.) nodarbība un Edvīna un Ineses liecība; pēdējā nodarbībā apskatītās tēmas par iespējamajiem draudiem laulāto mīlestībai lika nopietni padomāt par to, kā es uzvestos, ja saskartos ar šiem draudiem un vai spētu palikt uzticīgs. Pēc pēdējās tēmas nostiprinājās atziņa, ka tikai stipra ticība var palīdzēt pārvarēt šķēršļus un palikt uzticīgam, jo katrs no minētajiem draudiem bez ticības, šķiet, varētu izjaukt laulību, ģimeni. Patika gan pāru liecības, gan garīgās kārtas teiktais par Baznīcas mācību. Nostiprinājās pārliecība un apziņa par pirmslaulības šķīstības lielo nozīmi. Par sevi uzzināju to, kas mani kaut kādā mērā biedē vai satrauc saistībā ar laulības dzīvi un atbildību, ko tā uzliek, bet nostiprinājās arī paļāvība, ka Dievs visu vada un kārto, un ka ar Viņa žēlastību viss ir iespējams. Paldies Jums!:)"

"Šie vakari palīdzēja atklāt šo to vēl nedzirdētu par otru pusīti un radīja iespēju izrunāt tēmas, par kurām pat vēl nebijām pirms tam runājuši. Šie vakari arī radīja mūsos pārliecību, ka ar izrunāšanos mēs varam tikt pāri un neizveidot dažādus savstarpējos strīdus. Jebkurā gadījumā šie kursi ir ļoti labs starts kopdzīvei."

"Šie vakari ir iemācījuši saprast, cik attiecībās svarīgi ir izrunāties, uzklausīt vienam otru un risināt kopīgi problēmas. Šie vakari palīdzēja saprast laulības nozīmi, to, cik svarīgi ir radīt pēcnācējus. Laulībā liela nozīme ir Dievam, kopīgai lūgšanai. Tā palīdzēja rast atbildes par sievietes un vīrieša garīgajām attiecībām un saprast, kādi ir sievietes un vīrieša uzdevumi attiecībās, attiecību saglabāšanā. Kursi palīdzēja iepazīt dabīgās izsargāšanās metodi, kas man bija kas jauns - dabīgā auglības noteikšana. Uzzināju, kādi pienākumi man jāveic attiecībā pret ģimeni, mīļoto. Patika veidot dialogu - sajūtas reizēm ir vieglāk uzrakstīt uz papīra un pēc tam izrunāt. Šie kursi palīdzēja saprast, cik bērniem ir liela nozīme, un ka katra radība ir Dieva dāvana."

"Šie vakari mūsu dzīvē ienesa patīkamas pārmaiņas. Šie vakari ļāva mums vairāk iepazīt vienam otru, strīdu gadījumus risināt ar dialoga palīdzību, kā arī vēlreiz pārliecināties, ka mīlam viens otru un esam gatavi veidot savu ģimeni, un pieņemt savā dzīvē Dievu. Šie vakari palīdzēja rast atbildes gan uz sevis, gan uz otra dziļāku iepazīšanu un sevis pilnveidošanu - gan garīgi, gan fiziski. Īpaši svarīga bija tēma par "Dialogu tagad un laulībā", jo sapratām, ka ar dialoga palīdzību laulību var veidot daudz patīkamāku un pilnvērtīgāku. Dialogs ir neatņemama laulības dzīves sastāvdaļa, protams, ne tikai laulības, bet visas dzīves. Tāpat svarīga šķita tēma par "Auglības atpazīšanas metodēm". Iepriekš nekas daudz par šādu metodi nebija zināms, un šī lekcija bija kā jauns atklājums. Šajos vakaros vēl vairāk apzinājos sevi, savus plusus un mīnusus, to, kas varētu traucēt nākamajā laulības dzīvē. Šajos vakaros uzzināju ne tikai par savām vēlmēm un mērķiem, bet arī par otra cilvēka, to, kā viņš iedomājas un vēlas redzēt mūsu nākamo laulību."

"Šādi vakari tikai stiprina ģimeniskās attiecības un nostiprina tās vērtības. Patika tēma par problēmu risināšanu attiecībās. Secinājumi - problēma pastāv tik ilgi, kamēr tā netiek savstarpēji izrunāta utt... un kopējiem spēkiem rasti tās risinājumi."

"Šie vakari palīdzēja smalkāk izprast vienam otru, iedziļināties tēmās, par kurām ikdienā neiedomājies. Vakari izraisīja pozitīvas emocijas, jo gaisotne tajos bija laba, riņķī bija cilvēki, kuriem ir līdzīgi mērķi un vēlmes. Man likās ļoti svarīga tēma par dialogu, jo veiksmīga kopdzīve un laulība nav iespējama bez kopīga dialoga. Par sevi jaunu daudz neuzzināju, bet toties daudz uzzināju par topošo sievu! Sapratu, ka vēlos būt vienīgi ar viņu kopā un nevienu citu."

"Šie vakari ir ļoti daudz devuši gan manā izpratnē par laulību, gan mūsu abu attiecībās. Tagad uz šo notikumu skatos ar pilnīgi citu attieksmi, redzējumu, izpratni. Uz katru nodarbību gāju ar īpašu sajūtu, noskaņojumu. Visvairāk mani un, domāju, arī otru pusīti uzrunāja auglības atpazīšanas metodes kurss un nodarbība pēc tam, kur, runa gāja par bērniem laulībā. Šie kursi ir svētīgi arī ar to, ka ļoti svarīgas tēmas varējām izrunāt, kuras iepriekš nebija mūsu dialogā. Un, ka ļoti svarīgs ir dialogs gan mūsu starpā, gan vispār starp cilvēkiem. Esmu tiešām ļoti pateicīga par šiem vakariem, jo tie ir ienesuši jaunu vēsmu manā un mūsu turpmākajā dzīvē."

"Šie vakari bija patiesi interesanti un manuprāt arī ļoti noderīgi. Es domāju - tie bija tādi izrunāšanās vakari. Visas tās lietas un tēmas bija zināmas, un vairāk vai mazāk pārrunātas, bet tagad, pārrunājot tās vēl vienu reizi katru nedēļu sistemātiski, tas bija vērtīgi. Man personīgi tas lika daudzas lietas pārdomāt, kā arī izprast laulāšanās nozīmi un tās vērtības, atbildību un sekas. Viena no vērtīgākajām nodarbībām, manuprāt, bija "auglības atpazīšanas nodarbība". Šīs nodarbības bija kā mazi svētki reizi nedēļā ar lūgšanām un labām domām. Pēc šīm nodarbībām vienmēr pavadīja patīkams miers."

"Svētīgi, vērtīga lieta bija visas šīs tikšanās, ko Jūs mums saorganizējāt. Tas mums abiem ļāva aizdomāties par daudzām mūsu savstarpējo attiecību lietām. Tas radīja tādu īpašu gaisotni mūsu abu starpā. īpaši svarīga tēma bija tieši par SAKRAMENTA un zvēresta vārdu īpašo nozīmi, tas patiešām ļāva saprast daudz padziļinātāk par šo nozīmīgo soli mūsu dzīvē un nostiprināt mūsu mīlestību ar daudz spēcīgāku pārliecību."

"Šie vakari radīja pretrunīgas jūtas. No vienas puses animātoru dzīvesstāsti un diskusijas par universālām tēmām bija vērtīga pieredze, bet man ka nekristietim likās pārāk uzstājīga tieši kristietības atzīmēšana laulības dzīvē. Īpaši patika tēmas par saderināto piemērotību un saderību. Jāatzīst, visas šīs tēmas ar savu saderināto jau bijām apsprieduši, bet vienalga patīkami."

"Noteikti bija vajadzīgs parunāt par tik dažādām, nopietnām un vajadzīgām tēmām vienam ar otru. Ikdiena dara savu, un šeit mēs abi it kā aizbēgām no tās ikdienas. Sajutām un saklausījām dziļākas domas."

"Īpaši lielu pārsteigumu par manu saderināto man nebija, jo to, kāds viņš ir, jau zināju līdz tam, kad sākām nākt uz šiem vakariem. Protams, tēmas bija ļoti dažādas, un daudzas mūsu savstarpējā komunikācijā radīja pretrunīgas diskusijas, tomēr es novērtēju sava saderinātā atvērtību un pretimnākšanu vispār, sperot šo soli.
Viņam kā nekristietim tas nenācās viegli."

"Labdien, Edvīn un Inese, Daini un Baiba, pr. Andri un sem. Rodion!
Vispirms vēlos Jums visiem teikt lielu paldies par šo iespēju piedalīties saderināto un iemīlējušos kursos, paldies, ka dalījāties ar mums savā pieredzē un veltījāt savu laiku. Šie skaistie ceturtdienas tikšanās vakari mūsu dzīvē ienesa patīkamas pārmaiņas, vielu pārdomām, un daudz mums iemācīja. Tagad paši jūtam, ka bieži atceramies to, ko esat mums stāstījuši, esam kļuvuši atvērtāki dialogam. Ļoti labi bija tas, ka nodarbībās savas domas otram nodevām rakstiskā veidā, jo tas ļauj pilnīgāk un brīvāk izteikt savas domas, un domāju, ka šo metodi izmantosim savā turpmākajā dzīvē. Man ļoti svarīga tēma bija par auglības atpazīšanas metodēm, jo man un manam līgavainim tas bija kaut kas jauns. Šajos vakaros mēs vairāk atklājām otram par savām izjūtām - ne tikai par pozitīvajām, bet arī par tām, kuras ir negatīvas, tādejādi nācās šo to par sevi uzzināt:)
Nobeigumā vēlos vēlreiz pateikties Jums visiem par šo svētīgo darbu, novēlot pacietību, laiku, izturību un iespējas turpināt iesākto! Priecāšos, ja nākotnē izdosies kādreiz vēl satikties, bet Jūs visi man paliksiet atmiņā kā ļoti labs paraugs!"