Atskati

Laulāto Tikšanās starptautiskais līderu kongress Polijā, 2014.g septembrī

Laulāto Tikšanās starptautiskais līderu kongress Polijā, 2014.g septembrī

Laulāto Tikšanās apvienības moto starptautiskajā līderu kongresā, kas notika šī gada 12. - 14. septembrī Polijas pilsētā Zdunska Volā bija - "Ganiet manas avis!" Šis bija īpašs kongress, kurā notika apvienības līderu vēlēšanas.

Vispirms gan bija līdzšinējo līderu un apvienības veidotāju Ježi un Irenas Gžibovsku atskaite par paveikto, skaitļiem sekoja diagrammas, kas rādīja, kā kustība pēdējos gados augusi un pletusies plašumā. Skaitļi lieli un tajos ir arī mūsu, Latvijas, devums, mūsu vadītās rekolekcijas laulātajiem, Saderināto un iemīlējušos vakari, pēcrekolekcijas tikšanās, mazās grupas. Esam daļa no veseluma.

Vēlēšanās piedalījās un balsoja klātesošo valstu Laulāto Tikšanās apvienības līderi vai viņu pilnvarotie pārstāvji no Polijas, Latvijas, Īrijas, Vācijas, Baltkrievijas, Moldovas, Ukrainas. Balsošanas rezultāti liecināja, ka vienbalsīgi par Laulāto Tikšanās apvienības Vispasaules Misijas līderiem ievēlēti mūsu Uldis un Daina Žurilo. Kaut kā grūti to aptvert, jo līdz šim bijām pieraduši pie domas, ka apvienības līderi ir Polijā, ka mēs vadāmies pēc poļu pieredzes un ieteikumiem. Tagad līderi ir tepat, Rīgā. Un, cik nu saprotam, uzsvars tiks likts nevis uz iešanu plašumā, bet uz iešanu dziļumā. Būs interesanti.

Tika nolasīta vēstule no Ukrainas līderu pāra, kas plānojuši būt šeit apvienībai tik svarīgajā brīdī. Vēstule satricināja līdz sirds dziļumiem:
"Bijām plānojuši būt šeit, Polijā, bet tagad nevaram. Nevaram atstāt bērnus. Viens no mūsu dēliem jau ir frontē, otrs pošas uz fronti... Un karš pienāk tik šausminoši tuvu klāt. Piedod mums, Kungs, ka arī tagad, 21. gadsimtā, neesam Tavu bērnu vārda cienīgi, neprotam dzīvot mīlestībā, kam esam radīti. Mīļie, lūgsimies par mieru Ukrainā. Nesīsim šo lūgšanu līdzi sev, tāpat kā ikdienā lūdzamies par saviem bērniem, ģimenēm, draugiem, cits par citu."

Kongresa pēdējā dienā bija Ulda un Dainas pārdomas par tēmu "Izplest spārnus". Nebūt kā vistām, kas ar noliektu galvu rušinās savas ikdienas dzīves svarīgajos sīkumos, pārkāpt tiem žogiem un barjerām, ko sevī un ap sevi esam uzcēluši paši. Izplest spārnus un nebaidīties pacelties gaisā, nebaidīties iziet no savas komforta zonas, nebaidīties darīt to, ko no mums gaida un uzticējis Dievs.

Sondra un Jozis