Atskati

Pēcrekolekcijas grupas tikšanās Valmierā, 2014.g. jūlijā

Pēcrekolekcijas grupas tikšanās Valmierā, 2014.g. jūlijā

Valmiera ir vieta, kur pie draudzes ik mēnesi tiekās LT mazā grupa, veicot dialogu pārī, daloties un esot sadraudzībā viens ar otru. Tā kā ir vasara, brīnišķīgs laiks, lai tiktos mazajās grupās mazliet neformālākā gaisotnē. Viena no šādām tikšanām notika 13. jūlijā Valmieras mazajai grupiņai. Šogad kopā sanācām 16 pāri ar bērniem, pavisam bijām 54 cilvēki. Starp tiem bija arī ciemiņi - 4 pāri no Siguldas un Jānis ar Kristīni no Ērgļiem.

Ar šo jūlija tikšanos jau ceturto gadu mēs netieši noslēdzam kustības "Laulāto Tikšanās" Valmieras grupiņas ikmēneša tikšanās gadu, lai atkal to uzsāktu septembrī. Tā ir īpaša svētku reize mums visiem, jo tad, arī jau trešo gadu, savas lauku mājas durvis Burtnieku pagasta "Lielmeijās" atver viesmīlīgā Volratu ģimene. Šīs reizes ir īpašas arī ar to, ka mūsu visu mīlētais prāvests Lauris Malnačs mums sagādā necerētus un iedvesmojošus pārsteigumus. Šogad viņš atveda ciemos māsu Meinardi, kas dalījās ar mums savās pārdomās par lūgšanu, liekot akcentu uz Debesu Tēva un bērna attiecībām, uz to kā cilvēks uztver Dievu un kā pie tā vēršas. Svarīgākais ir palikt pastāvīgā dialogā ar Tēvu un kopt šīs attiecības. Pie mums Dievs negaidīti, kā dāvanu, atveda arī māsu Bernadeti. Ļoti iedvesmojošs bija meditatīvais Rožukroņa ceļojums, ko lūgšanā vadīja priesteris Lauris kopā ar Māsām.

Šis bija viens no skaistākajiem akcentiem mūsu ģimeņu vasarā, ko pavadījām lūgšanā un sirsnīgā sadraudzībā, baudot arī kopīgu agapi, neformālas sarunas un priecājoties arī par bērnu sadraudzību.

Ints un Inga